fbpx

Rejsy UP!

Jeśli chcesz żeglować i zwiedzać greckie wyspy to Żeglarska Przygoda UP! czeka na Ciebie. Nasze  rejsy to wyjątkowa możliwość połączenia żeglarstwa i turystyki w przepięknej Grecji.

W sezonie 2019 pływamy naszym nowym jachtem Bravado po Wyspach Jońskich. Wakacje z Żeglarska Przygodą UP! to gwarancja starannie przygotowanej trasy, świetnego jedzenia - dzięki znajomości właścicieli okolicznych tawern, lokalnych atrakcji oraz miejsc wartych zwiedzenia. Wyróżniamy się pysznymi śniadaniami na pokładzie jachtu oraz zakwaterowaniem w dwuosobowych kabinach z WC, umywalką i prysznicem. 

Pozwól sobie na inny wymiar wakacji, przeżyj żeglarską przygodę pośród greckich wysp.

Zaczynamy w każdy piątek na Zakhyntos. Zabieramy rodziny z dziećmi, grupy przyjaciół. Doświadczenie żeglarskie nie jest konieczne. Cena za tydzień od 1390 złotych za osobę. 

Ahoy!

Plan rejsu po Wyspach Jońskich

1. DZIEŃ. ZAKYNTHOS 
Przylot na ZAKYNTHOS.  Zaokrętowanie na jachcie w  porcie Zante w dwuosobowych kabinach. Wieczorem omówimy plan rejsu i sprawy organizacyjne. Zwiedzanie stolicy wyspy, która oferuje wyborną grecką kuchnie i życie nocne zarówno w greckim stylu, jak i bardziej "klubowe". Nocleg na jachcie w porcie.
 
2. DZIEŃ.SAMI (KEFALONIA)
Śniadanie na jachcie ok. godz. 9.00. Szkolenie z zakresu bezpieczeństwa i obsługi jachtu. Po wyjściu z portu Zante obierzemy kurs na Kefalonię - największą z wysp Archipelagu Jońskiego. Najwyższy szczyt Kefalonii - Enos (1520 m) będzie widoczny przez większość dnia. W trakcie żeglugi będziecie mogli wypocząć i opalać się na jachcie, podziwiając widoki. Chętnym osobom pokażemy jak sterować jachtem i korzystać z żagli. Przy sprzyjających warunkach rzucimy kotwicę w zatoczce, żeby wykąpać się w morzu. Po zacumowaniu w miejscowości SAMI czas wolny. Nocleg na jachcie. 
Planowany czas żeglowania: 6-7 godz.

3. DZIEŃ. ZATOKA POLIS (ITAKA)
Po śniadaniu o godzinie 9:00 czas wolny. Ponieważ Kefalonia to wiele atrakcji, zachęcamy do zwiedzania wyspy pożyczonym autem lub na skuterach. Szczególnie polecamy odwiedzenie jaskini  Melassini z magicznym jeziorem lub plaży Myrtos uchodzącej za jedną z najpiękniejszych w Grecji. Załoga jachtu wie, gdzie spotkacie ogromne żółwie Caretta-caretta.
  Z portu wypłyniemy po południu. Wieczorem rzucimy kotwicę w zatoce Polis na Itace u  podnóża góry Nerito, gdzie według tekstu Odysei znajdował się pałac Odyseusza.  Wieczorem polecamy grillowanie na jachcie. Świeże ryby, owoce morza i warzywa kupimy od lokalnego sklepikarza. Możecie się wykąpać w ciepłych wodach zatoki, chętnym ochłody pokażemy, gdzie wypływają zimne źródełka. Nocleg na jachcie w zatoce.
Planowany czas żeglowania: 2-3 godz.
 
4. DZIEŃ. FRIKES
Śniadanie na jachcie o godzinie 9:00. Rankiem możliwość eksploracji zatoki Polis, poszukiwanie groty Loizos, gdzie Odyseusz ukrył swoje skarby. Po śniadaniu popłyniemy do dostępnej tylko od strony morza rajskiej plaży, przy której staniemy na kotwicy (jeśli pozwolą na to warunki). Po kąpieli ruszymy w stronę maleńkiej bezludnej wyspy, gdzie ponownie rzucimy kotwicę żeby wyruszyć pontonem na zwiedzanie  opuszczonej cerkwi. Nasz cel tego dnia to port Frikes, gdzie zjemy pyszną kolacje w restauracji nad samym morzem. Nocleg na jachcie. 
Planowany czas żeglowania: 3-4 godz. plus przerwa na kąpiele.
 
5. DZIEŃ. VATHI (ITAKA)
Śniadanie na jachcie o godzinie 9:00. Po śniadaniu obierzemy kurs na Zatokę Molos z idylliczną wioską VATHI na Itace. Po drodze miniemy piękne, wręcz filmowe widoki niedostępne dla turystów spędzających wakacje na lądzie. Znajdziemy czas na kąpiele w błękitnym morzu, desant na którąś z malowniczych plaż, opalanie i relaks. Popołudniu dopłyniemy do Vathi - stolicy Itaki. Chętni mogą odwiedzić Muzeum Archeologiczne lub pospacerować po promenadzie pełnej jachtów i małych knajpek . Nocleg na jachcie. 
Planowany czas żeglowania: 3-4 godz. plus przerwa na kąpiele. 

6. DZIEŃ. POROS (KEFALONIA)
Śniadanie na jachcie o godzinie 9:00. Po śniadaniu wypłyniemy z Vathi. Skierujemy dziób naszego jachtu na południe i przepłyniemy malowniczym przesmykiem pomiędzy kolejną bezludną wyspą a Itaką. Zacumujemy w porcie Poros na Kefalonii. Czas wolny polecamy spędzić pijąc drinka w urokliwym pubie ukrytym w grocie. W pobliskim miasteczku znajdują się niezliczone tawerny i restauracje oferujące tradycyjną kuchnie grecką, wiele z nich leży nad samym brzegiem morza. Ciekawostką w Poros jest restauracja prowadzona przez francuskiego kucharza, który oferuje fuzję kuchni greckiej i francuskiej. Kaczka w sosie miodowo-koniakowym to poezja smaku - polecamy!!!
Planowany czas żeglowania: 3-4 godz. plus przerwa na kąpiele.
 
7. DZIEŃ. ZATOKA WRAKU i BŁĘKITNE GROTY (ZAKYNTHOS)
Śniadanie na jachcie ok godziny 9:00 Z Poros płyniemy na Zakynthos. Na koniec czekają na Was jedne z największych atrakcji Grecji - cud natury, czyli Błękitne Groty na Zakynthos i słynna na cały świat Zatoka Wraku. Oglądanie Zatoki Wraku z pokładu jachtu Bravado daje niepowtarzalną możliwość prywatnego widoku z dala od plażowego i turystycznego zgiełku. Kąpiel przy Błękitnych Grotach i wrażenie, że Wasze ciało jest niebieskie zapamiętacie na długo. Nocleg na jachcie w marinie. 
Planowany czas żeglowania: 6-7 godz. plus przerwy na kąpiele.
 

8. DZIEŃ.  Wyokrętowanie z jachtu i wyjazd na lotnisko. 

Ogólny plan rejsu ma charakter orientacyjny i będzie realizowany w oparciu o aktualne prognozy pogody i warunki nautyczne. Ostateczne decyzje podejmuje kapitan mając na uwadze bezpieczeństwo uczestników rejsu.

Terminy rejsów wiosennych

Termin Cel Miejsca
07.06.2019 - 14.06.2019 Zakynthos - Kefalonia - Itaka 2 wolne miejsca

Terminy rejsów letnich

Termin Cel Miejsca
21.06.2019-28.06.2019 Morze Jońskie wyspy Zakynthos - Kefalonia - Itaka 2 wolne miejsca
28.06.2019 - 05.07.2019 Morze Jońskie wyspy Zakynthos - Kefalonia - Itaka 2 wolne miejsca
19.07.2019-26.07.2019 Morze Jońskie wyspy Zakynthos - Kefalonia - Itaka 4 wolne miejsca
26.07.2019-02.08.2019 Morze Jońskie wyspy Zakynthos - Kefalonia - Itaka rezerwacja
02.08.2019-09.08.2019 Morze Jońskie wyspy Zakynthos - Kefalonia - Itaka 4 wolne miejsca

Aby ustalić dogodny termin rejsu oraz jego
szczegółowy plan, zapraszamy do kontaktu!

Kolor morza

Terminy rejsów wrześniowych

Termin Cel Miejsca
Grecja
30.08.2019 - 06.09.2019 Grecja 6 wolnych miejsc
06.09.2019 - 13.09.2019 Grecja 2 wolne miejsca
Plaża na Kefalonii

Cena za osobę od 1350 do 1550 złotych (w zależności od terminu i ilości osób) + na miejscu 120 euro. 

Cena rejsu obejmuje:

  • 7 noclegów na jachcie w dwuosobowych kabinach z WC, umywalką i prysznicem
  • Pościel i ręczniki
  • Śniadania na jachcie z greckich produktów
  • Obsługę jachtu przez doświadczoną załogę
  • Koszty opłat portowych
  • Paliwo do jachtu, generatora i silnika do pontonu

Cena nie zawiera:

  • Kosztów wycieczek lądowych wypożyczenia auta i skuterów
  • Kosztów posiłków w ciągu dnia i wieczorem
  • Napojów (oprócz kawy i herbaty do śniadania)
  • Wstępów do muzeów i lokalnych atrakcji

 

CO ZABRAĆ ZE SOBĄ NA REJS?

Itaka plaża

- krótkie spodenki, koszulki, spodnie dresowe i lekką kurtkę lub bluzę (wieczorami zdarza się chłodna bryza), ubrania wyjściowe na miasto, bieliznę, skarpetki, piżamę.

- strój kąpielowy, dmuchane gadżety do pływania, maska z rurką lub okularki pływackie.

- OCHRONA PRZED SŁOŃCEM: czapka/ kapelusz/ chustka - co kto woli. Krem do opalania (odradzamy olejki - niestety zostawiają bardzo trudne do usunięcia tłuste plamy na siedziskach), okulary przeciwsłoneczne (warto zabezpieczyć sznureczkiem, żeby nie utonęły)

- BUTY: klapki/ sandały, trampki/ adidasy, piankowe buty plażowe, NA MIĘKKIEJ, NIEBRUDZĄCEJ PODESZWIE!!

- KOSMETYKI, dobrze sprawdzają się też mokre chusteczki dla niemowląt

- LEKI: na jachcie jest podstawowy zestaw leków i środków opatrunkowych, wszelkie dodatkowe środki należy zabrać ze sobą - najlepiej z zapasem!

 

- DOKUMENTY: paszport lub dowód osobisty, dokumenty lotu (proszę pamiętać o odprawie on-line i wydrukowaniu karty pokładowej, u niektórych przewoźników wydrukowanie tego na lotnisku kosztuje nawet 60 euro!), książeczka żeglarska (jeśli posiadasz ale przypominamy, że udział w rejsie nie wymaga doświadczenia żeglarskiego)

- książki, gazety, aparat fotograficzny, telefon, ładowarka na samochodowa, latarka czołówka

Wszystko pakujemy z umiarem i rozsądkiem, mając na uwadze ilość dni rejsu oraz ograniczenie przestrzeni na jachcie. Bardzo prosimy nie zabierać wielkich kanciastych waliz na kółkach, naprawdę nie ma potem gdzie ich schować!

to top button